Historie sukcesu

Bricomarché

Kampanie internetowe generujące sprzedaż
z wysokim wskaźnikiem zwrotu wydatków ROAS

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Umów bezpłatne spotkanie

Bricomarché – e-sklep oraz sieć supermarketów typu „Dom i ogród”

Bricomarché to sieć supermarketów typu DIY z ponad 180 sklepami o średniej powierzchni handlowej wynoszącej ponad 1700 m². Rok 2021 można zaliczyć do niezwykle pomyślnych. Sieć odnotowała obroty w wysokości ponad 3,3 miliardów złotych, co oznacza wzrost w stosunku do roku poprzedniego – również bardzo dobrego – o ponad 17 proc. Z danych GfK wynika, że ubiegłoroczne udziały sieci w tym rynku wynosiły blisko 11 proc.

Maksymalizacja sprzedaży online dzięki zaawansowanym narzędziom machine learning

Strategia

Kampanie internetowe dla marki Bricomarché wykorzystują technologię machine learning do osiągania wysokiej sprzedaży poprzez jednoczesne docieranie do potencjalnych klientów w Google, YouTube, Gmailu, Mapach Google oraz na stronach sieci reklamowej Google. Strategia zakłada wyświetlanie reklam specjalnie dopasowanych z tysięcy kombinacji do precyzyjnie dobranych pod kątem zainteresowań, zachowań i preferencji, przyszłych, nowych Klientów Bricomarché. Główne kampanie internetowe są dodatkowo wspierane kampanią promującą aplikację Moje Bricomarché, a także kampaniami dedykowanymi maksymalizacji wizyt offline w sklepach stacjonarnych.

Rezultaty

W wyniku działań WEBVIP średni zwrot z inwestycji w reklamy internetowe marki Bricomarché jest bardzo wysoki i wynosi 18 - co oznacza, że każda zainwestowana złotówka zainwestowana w reklamę wypracowuje aż 18zł przychodu. W wysokim sezonie współczynnik ten wzrasta do 30, zapewniając rewelacyjne wyniki sprzedaży w miesiącach letnich. Przychody online wzrosły o ponad 210% w stosunku do okresu przed startu kampanii. Rok 2022 jest rekordowy pod względem generowanej sprzedaży interetowej i w wyniku wykorzystania technologii uczenia maszynowego przychody osiągają dalszy wzrost na poziomie 90% YoY. Wartością dodaną jest pokaźny efekt budowania świadomości marki zapewniany przez synergię milionowych zasięgów i wyświetleń reklam w wielu popularnych kanałach internetowych.

Zapytaj, jak kampanie Performance MAX mogą pomóc w rozwoju Twojej marki! Maksymalizuj wyniki z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Zaufali nam
Umów bezpłatne spotkanie
WYPEŁNIJ FORMULARZ - ODDZWONIMY
Jesteśmy świadomi, jak wielka siła tkwi w reklamie internetowej oraz jak precyzyjny jest jej zasięg i jak wielkie zyski może ona przynieść naszym Klientom.
WEBVIP Dostarczamy e-sukces

ul. Gdyńska 31/33
61-016 Poznań

Zadzwoń:
+48 533 995 633

Zobacz co u nas:
Facebook